Gutenberg w obrazach

Personalizowane kalendarze w różnych formach
Nowoczesny park maszynowy
Nowoczesny park maszynowy
Featured

Nasza historia

 

 Nasza maszyna

 

Firma rodzinna Drukarnia Gutenberg rozpoczęła działalność w 1993 r. jako spółka cywilna, której udziałowcami byli: Elżbieta Komarowska i Leszek Komarowski.

Na przestrzeni lat zmienili się wspólnicy — od początku 2006 r. są nimi Elżbieta Komarowska, obecna w spółce od początku jej istnienia i jej mąż — Jerzy Komarowski.

Początkowo firma zlokalizowana była w Łodzi przy ul. Popiełuszki 20 w lokalu o powierzchni 80 m2. Działalność prowadzona była na dwóch maszynach drukujących Rornayor 313. We wrześniu 1995 r. dokonano pierwszej poważnej modernizacji parku maszynowego — zakupiono nową maszynę drukującą Romayor 314.

Dalszy rozwój firmy spowodował konieczność powiększenia hali produkcyjnej - działalność została przeniesiona na ul. Tramwajową 11 w Łodzi do lokalu o powierzchni 250m2, gdzie firma miała swoją siedzibę do końca lipca 2007 r.

Na przestrzeni lat rozbudowywano systematycznie posiadany park maszynowy o nowoczesne w danym okresie urządzenia:  maszynę drukującą Rolland 200 TOB (1998), maszynę offsetową do druku jednokolorowego ADAST 315 (2002 — zastąpiła wykorzystywany wcześniej Romayor 314), naświetlarkę do analogowych płyt offsetowych (2002), maszynę sztancującą (2005).

Rozwój firmy wymusił kolejną zmianę siedziby przedsiębiorstwa — od 2007 roku drukarnia mieści się w Łodzi przy Lodowej 106A. Dzięki  zwiększeniu  powierzchni stworzono warunki do dalszej rozbudowy parku maszynowego
- zakupiono półformatową  czterokolorową maszynę drukującą KBA PERFORMA

W 2008 roku, dzięki wsparciu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, zakupiono nową gilotynę oraz automatyczną maszynę do jednostronnego laminowania na gorąco.   Ostatni nasz zakup to maszyna poligraficzna Rapida 75E oraz system CtP firmy KODAK

Nasza maszyna

Od początku swojej działalności firma działa w branży poligraficznej oferując usługi w zakresie projektowania graficznego, przygotowania do druku, kompleksowej realizacji materiałów poligraficznych (druki akcydensowe, opakowania, pudełka, kartony) oraz reklamy (foldery, ulotki, broszurki, książki etc).
Na przestrzeni lat rosła liczba naszych klientów i realizowanych dla nich zleceń, co przekładało się na wzrost zatrudnienia.

 Jesteśmy przekonani, że nasze usługi spotkają się z Państwa uznaniem.Przez pierwsze dwa lata w firmie pracowali jedynie jej właściciele, a obecnie dodatkowo zatrudnionych jest 9 pracowników. Drukarnia Gutenberg obsługuje obecnie klientów z terenu całej Polski, a także odbiorców zagranicznych.

Elżbieta i Jerzy Komarowscy

 

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme